Napoje regenerujące dla biegaczy

Mleko czekoladowe

Mleko czekoladowe jest optymalnym napojem regeneracyjnym na długie serie ze względu na połączenie prostych i złożonych węglowodanów oraz białka. Prosty węglowodan zapewni szybkie uzupełnianie energii, podczas gdy białko (w postaci kazeiny i serwatki) pomaga budować i regenerować mięśnie. Mleko czekoladowe dostarcza również płynu i minerałów potrzebnych do nawodnienia.

Woda kokosowa

Woda kokosowa zawiera naturalne elektrolity, takie jak potas i sód, które są tracone podczas ćwiczeń. Jeśli biegasz krócej niż godzinę, upewnij się, że woda kokosowa, którą spożywasz, nie zawiera niepotrzebnych cukrów, ponieważ niektóre tego typu napoje mogą zawierać do 20 gramów cukru w ​​porcji.

Napoje sportowe

Jeśli twoje biegi rutynowo trwają dłużej niż 60 minut i zastanawiasz się co pić po bieganiu aby uzupełnić braki w organizmie, do regeneracji będziesz potrzebować czegoś więcej niż wody. Zapasy węglowodanów zaczynają się wyczerpywać po jednej godzinie ciągłej aktywności, a napoje sportowe mogą pomóc uzupełnić te ubytki, a także przywrócić równowagę elektrolitową. W przypadku wielogodzinnych treningów należy dążyć do spożycia od 30 do 60 gramów węglowodanów na godzinę ćwiczeń. Poszukaj napoju sportowego, który zawiera 100 do 110 miligramów sodu i 38 miligramów potasu na około 250ml płynu. Jeśli trenujesz do określonego biegu np. maratonu, trenuj z tym samym napojem sportowym, który będzie dostarczany podczas wyścigu.