Do czego służy miedź berylowa?
Stopy miedzi z berylem dzielą się na dwie klasy: o wysokiej wytrzymałości i o wysokiej przewodności. Jak łatwo można się domyślić, miedź berylowa o wysokiej wytrzymałości ma największą wytrzymałość ze wszystkich stopów miedzi, berylu i innych. Jest wytrzymała na rozciąganie, przy jednoczesnym zachowaniu dobrej przewodności elektrycznej i cieplnej. Materiał ten jest powszechnie stosowany w złączach elektronicznych, komponentach komputerowych i produktach telekomunikacyjnych. Dodatkowo stop jest nieiskrzący. Miedź berylowa jest stopem o właściwościach niemagnetycznych, a materiały o takich właściwościach są uważane za niemagnetyczne. Ze względu na brak magnetyzmu narzędzia i komponenty z miedzi berylowej mogą działać niezmiennie w polach magnetycznych. Przedmioty wykonane z miedzi berylowej nie matowieją, co jest jednym z powodów, dla których stop ten jest bardzo poszukiwany do produkcji elementów elektronicznych.
Co to jest simering kasetowy?
Simering kasetowy służy do ochrony, np. kół zębatych lub łożysk, inaczej nazywany uszczelniaczem, składa się z kilku komponentów, które są ze sobą połączone i zamknięte w jednej kasecie. Główne cechy takiego uszczelniacza to:
-
eliminacja wpływu wałka na uszczelniane,
-
ochrona przed zanieczyszczeniami,
-
redukcja komponentów podatnych na zniszczenia.
Simeringi kasetowe znajdują zastosowanie w piastach kół maszyn transportowych, budowlanych i innego ciężkiego sprzętu. Jest to rozwiązanie łatwe w użytkowaniu, montażu i wymianie. Na rynku uszczelniaczy można znaleźć wiele rodzajów, które sprawdzą się na niejednym placu budowy, polu uprawnym, a nawet na z pozoru nieprzejezdnych bezdrożach. Wszystkie ekstremalne warunki wymagają niezawodnych i sprawdzonych rozwiązań, a uszczelniacze kaseto właśnie takie oferują.
Inne uszczelniacze
Oring FPM jest odporny na paliwo, benzynę i oleje. Taki uszczelniacz olejoodporny charakteryzujące się wysoką tolerancją na oleje mineralne, smary silikonowe, tłuszcze zwierzęce, oleje roślinne. Oringi są niezwykle ważne w przemyśle i potrafią pracować niezawodnie w zakresie temperatur od -20°C do +205°C, a krótkotrwale nawet do +230°C. Oringi FPM najczęściej wykorzystuje się w przemyśle lotniczym, chemicznym i motoryzacyjnym. Zwłaszcza w tej branży mają duże znacznie, ponieważ są odporne na benzynę, płyny hydrauliczne czy olej napędowy. Bardzo ciekawe jest to, że oringi FPM są odporne na ozon, a także ich przepuszczalność gazów jest niewielka. Ze względu na te cechy jest to uszczelniacz idealny do zastosowań próżniowych.