Jak urządzić funkcjonalny salon?

Salon to miejsce, w którym powinniśmy czuć się przede wszystkim bardzo swobodnie. To przestrzeń, w której będziemy spędzali bardzo dużo czasu podczas codziennego odpoczynku lub przebywania w gronie najbliższym. Salon to również wizytówka każdego gospodarstwa domowego, ponieważ to w nim najczęściej przyjmujemy gości. Ze względu na mnogość funkcji, które spełnia to pomieszczenie w naszym codziennym życiu, warto urządzić je ze smakiem oraz z dbałością o praktyczność i estetykę poszczególnych elementów wyposażenia.

W salonie koniecznie powinniśmy znaleźć miejsce na aranżacją kącika do relaksu. Tu przydadzą nam się meble wypoczynkowe, w tym sofa i fotele, dzięki którym wygodnie usiądziemy lub się położymy i będziemy mogli zregenerować siły po ciężkim dniu. W towarzystwie tych mebli doskonale czuje się stolik kawowy, na którym możemy ustawić kawę lub zostawić czytaną książkę. Bardzo często na ścianie przeciwległej do kącika wypoczynkowego umieszczony jest telewizor. Może on być bezpośrednio zamontowany na ścianie lub postawiony na szafce RTV. Coraz częściej ta ostatnia wchodzi w skład nowoczesnego zestawu meblościanki wraz innymi meblami.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

W salonie przechowujemy również różne przedmioty. Pomocne w tym będą szafki, witryny i komody, których wielkość oraz styl dopasujemy do swoich potrzeb. Oczywiście są to meble opcjonalne i nie muszą znaleźć się w salonie, byśmy mogli mówić, że jest on funkcjonalny. W dużych pokojach dziennych lub takich, które są połączone z kuchnią, warto pomyśleć o stole jadalnianym z krzesłami. To zestaw, który świetnie sprawdzi się w trakcie rodzinnych posiłków lub imprez.

Same meble w salonie to nie wszystko. Dla naszego samopoczucia i ogólnego odbioru tego wnętrza, bardzo ważne są również elementy dekoracyjne. Obrazy na ścianę oraz kwiaty cięte i doniczkowe to elementy, które warto uwzględnić w naszej aranżacji. Oczywiście liczba i rodzaj dekoracji powinny być dopasowane do stylu wnętrza oraz do jego wielkości, aby z tym nie przesadzić. Wybór mebli powinien być oparty nie tylko o ich funkcjonalność, ale również estetykę, ponieważ to one będą głównymi dekoracjami każdego salonu. Więcej ciekawych porad i inspiracji na salonowe aranżacje znajdziecie w naszym poradniku https://www.meble.pl/poradnik/salon/.